News

Mikrodermabraze

Pod pojmem mikrodermabraze (někdy se používá také označení mikrovyhlazení) se skrývá jedna z forem mechanického peelingu. Je to již tradiční ošetření, které stále prochází vývojem, poslední novinkou v mikrodermabrazi je využití speciálních přístrojů s diamantovými nástavci, které najdete mimo jiné i na pražské klinice estetické medicíny Altos.

Výhody mikrodermabraze

Jedná se o neinvazivní a bezbolestný zákrok, který vám pomůže zlepšit stav vaší pleti. Mikrodermabrazí se dají napravit některé estetické vady, jako jsou například drobné vrásky, pigmentové skvrny, rozšířené póry nebo menší jizvy a šrámy na kůži. Ošetřit lze obličej, záda i oblast dekoltu. Jedná se o metodu, která se dá vhodně kombinovat s dalšími zákroky, jako je mezoterapie, plazmalifting nebo biorevitalizace, abyste tak dosáhli chtěného výsledku. Největší výhodou mikrodermabraze je, že je vhodná téměř pro každého! Nebojte se obrátit na odborníky s dotazem, zda by i pro vás mohla být tato procedura vhodná.

Princip a průběh ošetření

Mikrodermabraze umožňuje odstranit odumřelé kožní buňky za pomoci moderního přístroje se speciálními diamantovými nástavci. Při ošetření se pomocí vakua obroušené kožní buňky odsávají. Mikrodermabraze zlepší vzhled vaší pleti a zvýší její schopnost absorpce účinných látek, proto se někdy používá také jako příprava pleti na další zákroky. Provedení peelingu v kůži spouští podporu produkce kolagenu a elastinu, který zajišťuje pružnost pokožky a regeneraci kůže. Již po dvou až třech sezeních je patrný viditelný omlazující efekt. Jak již bylo řečeno, zákrok je bezbolestný a trvá necelé tři čtvrtě hodiny. Poté jsou na ošetřenou kůži naneseny zklidňující a hydratační masky. Po zákroku chraňte ošetřená místa před přímým slunečním zářením. Pro dosažení nejlepšího výsledku se doporučuje opakovat sezení 4–6x v odstupu 1–2 týdnů.