News

Náhradní díly Peugeot – jejich nákup rozhodně nepodceňujte

O francouzských vozech se říká, že neoplývají zrovna velkou spolehlivostí. Jedná se však o velice subjektivní pohled, objektivně se tato skutečnost dá velice špatně posuzovat. Každé vozidlo čas od času postihne porucha a je potřeba některé díly vyměnit. V takovém případě je dobré vědět o spolehlivém dodavateli náhradních dílů.

Vždy si ověřte původ náhradních dílů

Náhradní díly Peugeot byste měli shánět pouze v ověřeném a kvalitním obchodě, nejlépe v autorizovaném servisu či automobilkou pověřené firmě. Jistě jste někdy slyšeli o takzvaných šmejdech nebo černých obchodech, při kterých je vytipované auto odcizeno a následně rozprodáno na náhradní díly. Jejich původ je ovšem nelegální, avšak na druhou stranu se původ některých dílů velice špatně dokazuje. Pokud ovšem budete nakupovat v prověřeném obchodě, nemusíte se ničeho bát. 

Kompatibilita náhradních dílů

Nejprve musíme uvést na míru fakt, že vozy Peugeot a Citroen patří do jednoho koncernu, a tudíž velkou většinu základních dílů sdílejí. Nedivte se proto, že vámi zakoupené náhradní díly Peugeot budou pasovat i na sousedův Citroen. Například snímač oleje patří k nejzákladnějším věcem v každém vozidle, a proto se vyskytuje na vozech obou značek. V tomto případě záleží pouze na typu motoru. Ne všechny snímače totiž sedí na všechny motorové jednotky.

Které díly si mohu pořídit?

Pořídit si můžete skutečně jakékoliv náhradní díly od plynových pedálů, přes lambda sondy až po brzdové obložení. Záleží skutečně pouze na vás, který z nich si vyberete. Pozor si pouze dejte na specifikaci daného náhradního dílu, aby na váš typ vozidla skutečně pasoval. Vyhnete se tak pozdějšímu nepříjemnému řešení reklamací. I když samozřejmě platí čtrnáctidenní lhůta na vrácení bez udání důvodu.

Ať už vlastníte automobil značky Peugeot nebo Citroen, měli byste mít o náhradních dílech přehled. Nikdy totiž nevíte, co se zrovna na vašem voze rozbije a bude potřebovat neprodlenou opravu.