News

Nováček českých silnic má nakročeno k dlouholeté popularitě

Značku, jako je právě Škoda, jistě netřeba dlouze představovat. Pokud jste nikdy neměli nějaký model přímo v garáži, stoprocentně jste se v nějakém alespoň projeli – ať už jako řidič nebo spolujezdec. Svět motorů se však neustále vyvíjí a kdo chce udržet krok s konkurencí, musí představovat neotřelé novinky, které padnou do oka i náročným a zkušeným motoristům. A právě jednu takovou objevil český trh letos na jaře, Scala si získala za tu dobu již tisíce věrných fanoušků…

Elegance a moderní provedení v jednom balíčku

Jak vlastně vypadá novinka tuzemských silnic? Škoda Scala je štíhlým modelem, který nabídne všechno, co se od moderních vozů očekává. Samozřejmostí je kvalitní klimatizace nebo systém pro detekci chodců, jenž zabrání nepříjemnostem nejen na přechodech umístěných poblíž rušnějších křižovatek. Palubní počítač je přesně takový, jaký byste od nové Škodovky očekávali. Velký displej, jehož nastavení je skutečnou hračkou i pro řidiče, kteří si zrovna nerozumějí s nejnovějšími technologiemi.

Maximální bezpečnost, ale také asistent rozjezdu do kopce

Čeká na vás obtížný terén? Žádný problém, protože nová Scala jej snadno překoná a také se postará, abyste jeli v tom správném pruhu. Pokud jde o bezpečnostní systémy, v základní nabídce najdete až devět různých airbagů, díky nimž se zabrání vážným následkům u nepříjemných kolizí. K dispozici je v základní výbavě také funkce nouzového brždění, takže si na vás nepřijdou ani rozmary počasí. Kolik vlastně takový model stojí? Nová Škoda Scala cena příjemně překvapí, začíná už těsně pod hranicí 400 tisíc korun českých – což je vzhledem k integrované výbavě skutečně optimální poměr.

Zajímavé možnosti i pro skutečné fajnšmekry silnic

Pestrá paleta doplňkové výbavy však láká k různým úpravám, dešťový asistent nebo zpětná zrcátka s automatickým stmíváním jsou jen malou částí toho, co může Scala vlastně nabídnout. A jen tak mimochodem, co všechno víte o historii proslulé značky?