News

Parkování na letišti Praha – jak za parkování šetří ostřílení cestovatelé?

Víte, jaké možnosti parkování na letišti Praha nabízí? Cestujete rádi a často a přemýšlíte, kde je nejvhodnější zaparkovat svůj vůz po dobu své nepřítomnosti? V tom případě se vyplatí znát nějaké tipy na parkování od častých cestovatelů.

Na letiště autem nebo autobusem

Na pražské letiště se v podstatě dostanete dvěma různými způsoby. Buď využijete služeb hromadné dopravy, jejichž autobus staví na obou terminálech, nebo vsadíte na osobní automobil. A to buď ve formě taxi, spolujízdy nebo vlastního vozu. Každá varianta má pochopitelně své plusy i minusy. Pokud se nechcete tísnit v mnohdy plných autobusech společně se zavazadly, symbolizuje automobil schůdnější variantu.

A věděli jste, že na pražské letiště jezdí vůbec nejdelší linkový autobus v Česku? Více si o tom můžete přečíst v TOMTO článku.

U vlastního vozidla však musíte řešit, kde jej zaparkujete. Jak už to tak bývá, ceny na letištích jsou poměrně vysoké. I jedna káva a nějaký malý dort k tomu vás proto vyjde poměrně draho. A podobně jsou na tom i ceny za parkování.

Parkování na letišti Praha – platíte za hodiny nebo dny

Nejpohodlnější možností při cestách na letiště je pochopitelně zaparkovat přímo zde. Pražské letiště je přitom poměrně rozsáhlé a nabízí velkou kapacitu parkovacích míst. Ceny se liší v závislosti na tom, zda chcete zaparkovat přímo u terminálu nebo si například vystačíte s odlehlejším parkovacím místem. A v neposlední řadě se ceny liší i podle toho, jak dlouho na letišti strávíte.

15 minut zdarma

Pokud vás na letiště někdo odváží a potřebuje jenom zastavit, může využít parkování zdarma. To platí na 15 minut, což bohatě postačí na vyložení zavazadel a krátké rozloučení.

Placení za každou započatou hodinu

V případě, že se vaši blízcí při vašem odletu chtějí chvíli zdržet, mohou využít parkoviště s placením za každou započatou hodinu. Nevýhodu je ovšem fakt, že takové parkování vychází poměrně draho. Přeci jen, ceny na letištích zkrátka nejsou nejnižší.

Placení za každý den

A poslední variantu využijete při dlouhých cestách do zahraničí, kdy potřebujete své auto po příjezdu na letiště zaparkovat a využít opět při zpáteční cestě. V takové situaci budete platit stanovenou taxu za každý den, kdy váš vůz na letišti parkujete. Výhodou je přitom zejména fakt, že na letišti bude o váš majetek stoprocentně postaráno. Samozřejmost zde představuje přítomná ostraha i propracovaný kamerový systém.

Ne nadarmo se bezpečnost na letištích neustále zlepšuje. Věděli jste například, že se chystá skenování obličejů i značek? Více o tom si můžete přečíst ZDE.

Jak za parkování ušetřit?

Pokud vás parkování vzhledem k ceně neláká, zřejmě přemýšlíte o nějaké alternativě. Na výběr máte z dalších tří možností. Každá z nich má přitom své výhody a nevýhody. Pojďme se na ně společně podívat a porovnat jednotlivé varianty.

Ostatní hlídaná parkoviště

Jako první přichází v úvahu poohlédnutí se po jiném hlídaném parkovišti. Ta většinou vychází cenově mnohem lépe než na letišti, právě proto, aby tyto zákazníky majitelé přilákali. Samozřejmostí je zde ve většině případů plný komfort. Parkoviště bývají vybavena ostrahou i kamerovým systémem, a proto se o svůj vůz nemusíte obávat.

K přiblížení se až na letiště vám následně pomůže buď hromadná doprava, pokud však parkoviště nemá v blízkosti autobusovou zastávku, lze využít taxi služby.

Poproste svoji rodinu

Pokud máte v Praze rodinu, známé nebo kamarády, zkuste se jich zeptat, zda automobil nemůžete nechat u nich. V případě, že máte mezi sebou dobré vztahy, by to nemusel být problém a navíc ušetříte. A o stavu svého vozu se kdykoliv můžete pobavit třeba po telefonu.

Veřejná parkoviště

Poslední varianta zbývá pro ty, kteří za parkování nechtějí utrácet a své blízké v hlavním městě nemají. Mnozí cestovatelé využívají klasických veřejných parkovišť poblíž letiště, na které se následně již dopraví hromadnou přepravou. Bohužel, bezpečnost vašeho vozu vám zde nikdo nezaručí, stejně tak jako volné místo pro parkování ve vámi požadovaný čas.