News

Stripe spustil své služby v Česku

Od 27. května mají společnosti v dalších pěti zemích Evropy (Česká republika, Malta, Kypr, Bulharsko a Rumunsko) možnost prostřednictvím mezinárodní platební a pokladní sítě Stripe přijímat platby do 10 minut a ve více než 130 měnách. 

Platforma Stripe patří mezi nejrychleji se rozvíjející technologické společnosti světa. Jejím cílem je ulehčovat online obchodníkům přijímání plateb z jakékoli země světa, a umožňovat jim tak růst a rozšiřovat své služby v globálním měřítku.  

Exportujte do světa s využitím infrastruktury Stripe jen na pár kliků

Společnosti mohou Stripe využívat nejen na jednoduché přijímání internetových plateb, ale také na účetnictví, fakturování, platby třetím stranám a na optimalizaci mobilních plateb – všechno v rámci jednoho přehledného prostředí. Uživatelé Stripe mají přístup také k mobilním peněženkám jako Apple Pay a Google Pay. 

Stripe pomáhá minimalizovat online podvody  

Prodej zboží a služeb po celém světě přináší několik výzev – kromě manipulace s více měnami se exportéři při prodeji za hranicemi často musí vypořádat s podvodným jednáním. Stripe využívá unikátní technologie strojového učení, které zabezpečují ochranu proti podvodům, a chrání tak české firmy a jejich zákazníky před podvodnými transakcemi.

Stripe podporuje nové modely online podnikání, tradičním firmám pomáhá rychleji inovovat 

Pozorujeme vznik nové vlny internetových společností, jakými jsou online tržiště, crowfundingové platformy a firmy, které fungují na bázi předplatného. Čím dál víc aktivit se přesouvá do online prostoru. Stripe na tento trend reaguje nabídkou nástrojů, které českým softwarovým vývojářům a podnikatelům pomohou stát se součástí nové generace internetových gigantů. 

Služby Stripe byly v České republice doposud k dispozici vybraným zájemcům pro beta testování. Firmy, které v Česku Stripe vyzkoušeli, hodnotí své zkušenosti pozitivně: 

„Stripe nám výrazně usnadnil příjem peněz od našich zákazníků i nastavování vhodných řešení předplatného – je to skutečně zlatý standard v platbách. Máme radost, že jsme mezi prvními technologickými společnostmi v Česku, které Stripe využívají a že jsme mohli přispět k jeho zpřístupnění i ostatním českým online obchodníkům,“ říká Jakub Krejčík, zakladatel a ředitel značky Mana.

„MEWS mohl díky platformě Stripe dosáhnout skutečné inovace v oblasti hoteliérství, a poskytnout tak zákazníkům jednouchý proces přihlašování se v ubytovacích zařízeních. Jsme nadšení, že se Stripe spouští i v dalších zemích. Můžeme se díky tomu posouvat a mezinárodně rozvíjet,“ říká Matthijs Welle, generální ředitel, MEWS, Česká republika.