News

Dřezové baterie – k čemu jsou vlastně dobré

Dřezové baterie dokáží změnit, zkrášlit a celkově doladit konečný design celé místnosti. Ať už kuchyně, nebo i koupelny v případě baterií koupelnových. Protože je kuchyň doménou hlavně žen, výběr dřezové baterie bychom měli přenechat právě jim. Muž by měl svým názorem přispět po stránce technické. Osobní zkušenosti mnoha čtenářů mohou napovědět, že na správném výběru baterie skutečně záleží a poznáte, že jen její prostá obměna dělá velké divy. Díky ní může kuchyň, nebo koupelna dostat nový moderní náboj, který do té doby chyběl, ale stejně tak může být baterie tím posledním detailem, díky kterému se budete cítit u sebe doma tak krásně, jak jste si přáli.

Dřezové baterie a jejich vzhled

Dřezové baterie nabízejí řadu designových variant, ze kterých lze vybírat, takže si skutečně můžete do kuchyně dát to, co se vám tam hodí. Typy dřezových baterií jsou rozdělené dle materiálu, tvaru a použití např. takto:

 1. Dřezové baterie bez sprchy – jak název napovídá, vyrábí se pouze pro klasické dřezy a umyvadla. Jejich provedení, cena, tvar, materiál a rozměry se liší.
 2. Dřezové baterie se sprchou – Mají moderní vzhled, silnější střik a celkově tvoří příjemnější dojem.
 3. Dřezové baterie s vytahovací koncovkou – v poslední době jsou poměrně žádanou záležitostí. Jejich používání je jednoduché a člověk si na ně velice rychle zvykne.
 4. Dřezové baterie granitové – jsou velice žádané a moderní. Hodí se samozřejmě ke granitovým dřezům, ale šikovný bytový návrhář je dokáže nakombinovat i k obyčejnému dřezu.
 5. Dřezové baterie pružinové – nabízí pružinu, nebo chcete-li hadici. Jedná se o velice praktického pomocníka v kuchyni. Špatně dostupná místa na některém kuchyňském vybavení rozhodně dokážete omýt lépe právě s touto baterií.
 6. Dřezové baterie pod okno – Jsou sklopné a skladné, aby nepřekážely v případě nízko položeného okna, u kterého si budete přát umístit dřez. Procházejí vysokou kontrolou kvality kvůli ohybům, které obsahují.
 7. Retro dřezové baterie – retro se vrací do módy, a to s každým prvkem, který může dodat celkovému vzhledu pravý nádech minulosti. Ceny těchto baterií jsou vyšší, za to jejich vzhled je naprosto fascinující.
 8. Dřezové baterie nástěnné – jedná se o standardní baterie, které se hodí do téměř každého interiéru.
 9. Dřezové baterie 2 v 1 – tyto baterie v sobě kombinují 2 přítoky vody. Pitné a užitkové. Oba systémy jsou oddělené, takže strach z toho, že by užitková voda mohla nějak narušit vodu pitnou, opravdu není na místě.
 10. Dřezové baterie nízkotlaké – někdy se nazývají beztlaké. Jsou velice praktické, při natáčení voda nestříká mimo dřez, pomáhají Vám tedy šetřit čas při závěrečném úklidu.
 11. Dřezové baterie keramické – opět řazené do kategorie velice moderních baterií pro moderní interiéry. Hodí se do velkých, vzdušných a světlých místností. Mají příjemný vzhled a jsou velice estetické.

Dřezové baterie a jejich nákup

Pokud se tedy rozhodnete pro nákup nové dřezové baterie, nebo jen pro obměnu stávající, mějte na paměti, že v dnešní době jich skutečně existuje celá řada, a proto můžete mít to štěstí, že narazíte na baterii, která je „šitá“ přímo Vám na míru. Při výběru je potřeba zvážit, jaká baterie by se hodila do Vašeho interiéru, jakou jsou Vaše finanční možnosti a jakým funkčním vlastnostem dáváte přednost. V neposlední řadě, je důležitý samozřejmě i materiál, ze kterého je zhotovena.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz