News

H-Uni Klimatizační jednotka

Klimatizace se stává pozvolna nepostradatelnou také v našich podmínkách. Při volbě vhodného typu klimatizační jednotky jsou těmi nejdůležitějšími atributy v první řadě její výkon, dále je zásadním faktorem hlučnost udávaná v decibelech a energetická třída. Ovšem pozor, klimatizace vzduch nevyměňuje, ale „pouze” jej upravuje. Co umí ještě?

Co očekávat od moderních klimatizací

Klimatizační jednotka H-Uni v sobě má navíc integrované odvlhčování, proto ji lze použít jakožto systém úpravy vzduchu například v bazénech. Vzhledem k tomu, že moderní klimatizace obsahují i tepelné čerpadlo, slouží standardně již nejen pro ochlazení vzduchu, ale i pro topení. Což prakticky znamená jednu zásadní výhodu v tom, že vstupní investice se při intenzivnějším využívání rychleji vrátí.

V klimatizační jednotce byl použit deskový výměník s vysokou účinností, což zajišťuje energeticky šetrnou instalaci. Náklady na budoucí provoz jsou jedním z nejpodstatnějších kritérií pro výběr klimatizace. Proto již většina výrobců svoje produkty vřazuje do energetické třídy A+, případně i vyšší.

Parametry klimatizační jednotky H-Uni

H-Uni je svým provedením určena do interiéru. Důraz se u ní klade i na snadné uvedení do provozu díky jednoduché montáži za pomoci systému Plug & Play. Vlastní konstrukci jednotky tvoří bezrámové sendvičové panely vyplněné minerální vlnou. Jejich plášť potom sestává z ocelových plechů tloušťky 0,8 mm, které jsou spojeny jednostrannými nýty. Povrchovou úpravu plechů je možné provést jak v podobě nerezu, tak i lakováním. Zárukou pevnosti komory jsou speciální spoje registrované u Úřadu průmyslového vlastnictví v databázi průmyslových vzorů.

Pro výrobu všech typů klimatizačních jednotek jsou používány výhradně kvalitní komponenty, které pocházejí z Evropské unie. Nyní jsou v prodeji jednotky již třetí generace, společnost C.I.C. Jan Hřebec za sebou má již více než dvacetiletou historii, s vývojem vlastních prototypů započala již v roce 1993. Do dnešního dne si tak vybudovala pevnou pozici v oblasti vzduchotechnických a klimatizačních jednotek.

Autor článku mkt@cic.cz