News

Jak na selhání lokální imunity

Wobenzym

Mám dceru, která je krátce před maturitou, ale díky tomu, že chodila na základní školu devět let, narodila se o prázdninách a ze zdravotních důvodů měla odklad nástupu do první třídy, si již od druhého ročníku na gymnáziu sama podepisuje veškeré právní náležitosti, protože je již plnoletá.

Jednoho dne jsem cestou do práce byla ponořena do vlastních myšlenek a v tom jsem spatřila, jak se v hloučku kluků dobře baví i má dcera. Stála jsem tam, pozorovala ji a v duchu jsem přemýšlela o tom, zda jsem dobrý rodič. Z tohoto hloubání mne náhle vytrhla již léta známá osoba, třídní učitelka mé dcery na gymnáziu, kde studuje. Aniž by si všimla dcery, velmi soucitně se mě zeptala na dceřin současný zdravotní stav. Okamžitě mě napadlo, že dcera nebyla ve škole a napsala si nějakou zajímavou omluvenku se zdravotními důvody. Přemýšlím, zda se mám přiznat nebo krýt své dítě a koneckonců i sebe.

Lék Wobenzym

Lék Wobenzym

Po příchodu domů jsem se jala zjistit, jak se věci doopravdy mají. Připadala jsem si jako zločinec, když jsem své dceři bez jejího vědomí prohledávala volně pohozenou tašku. Našla jsem kopii omluveného listu, kde stála omluvenka ve znění: Návštěva lékaře. Důvod: selhání lokální imunity.
Okamžitě jsem nabyla dojmu, že jsem jako matka selhala a všechny naše rodinné debaty o zodpovědnosti a morálce jsou naprostá ztráta času. V momentě, kdy má lokálně oslabená dcera dorazila domů, jsem vybuchla a zeptala se jí: „Copak ti lokálně selhává, když můžeš lítat venku s klukama a do školy nechodíš?“

Bohužel mě ke všemu dcera přistihla nad její taškou, kterou jsem vysypala, abych našla již zmíněný omluvný list. Dceřina odpověď mě ale zcela zaskočila: „Styděla jsem se napsat, že se mi vrátila mykóza nebo vaginální infekce a nechtěla jsem lhát.“ Potkala jsi mou profesorku?

Navíc mi k antimykotikům lékař doporučil, abych užívala Wobenzym, aby se mi záněty již více nevracely. Kvůli tomu lokálnímu selhávání imunity. Přispěješ mi?

A závěr? Dceři jsem se okamžitě omluvila, pro velké balení lékařem doporučené enzymoterapie lékem Wobenzym si ještě to odpoledne zaběhla. Jsem pyšná na to, že mám tak hezkou a chytrou dceru.