News

Podle čeho vybrat zahradní lehátko?

Jste vyčerpaní neustálým shonem?

Potřebujete dobít energii a přitom nechcete být zavření jen tak doma?

Pak jděte ven na zahradu a natáhněte se na svém zahradním lehátku!

Zahradní lehátka se stala nedílnou součástí mnoha zahrad. Jsou praktická, dobře se udržují a dopřejí dostatek pohodlí k relaxaci a odpočinku. Přitom vůbec nezáleží na tom, jestli je zahradní lehátko plastové, dřevěné, kovové a podobně. Když ještě k lehátku přidáte vhodný slunečník, máte vystaráno. Pak už se stačí jen natáhnout, pustit si oblíbenou hudbu nebo si přečíst zajímavou knihu.

Vyberte si pohodlné lehátko

Když půjdete vybírat zahradní lehátko, musíte si být jistí, že bude přirozeně tvarované a ergonomicky dokonalé. Pokud má byt lehátko opravdu pohodlné, je dobré, když má polohovatelné opěradlo zádové oblasti.

Výhodou je i polohování nohou.  Vyberte si zároveň kvalitní materiál, který nebude náročný na údržbu. Na trhu se lze setkat s nepřeberným množstvím různých typů lehátek, takže si můžete zvolit takový design a styl, jenž vám bude plně vyhovovat. Na výrobu se používá klasické dřevo, ratan, bambus a také kov.

Výběr materiálu

Dřevěná lehátka

Některá jsou zcela obyčejná, ale řada výrobců si dává opravdu záležet a každé vyrobené lehátko tvaruje tak, aby kopírovalo přirozené zakřivení páteře, čímž zajistí komfort i pohodlí. Jestliže jste milovníky přírodních materiálů, pak je pro vás ideální dřevěné zahradní lehátko(dTest), které se hodí na zahradu, terasu, ale třeba i jako doplněk pod pergolu.

Na zimu je dobré ho uklidit do vnitřních prostor, ale pokud máte zimní zahradu, může tam být celoročně.

Pro dřevěná lehátka se používá dřevo ze smrku nebo borovice, ale čím dál častěji sahají výrobci po tvrdých tropických dřevinách jako je teak, akácie či eukalyptus. Dřevěná lehátka je potřeba pravidelně ošetřovat speciálních olejem, který je určen pro dřevěný zahradní nábytek.

Ceny dřevěných lehátek nejsou nijak astronomické, ale i tak musíte vybírat pečlivě, aby byla lehátka odolná proti vnějším vlivům a pokud možno měla co nejdelší životnost.

Ratanová lehátka

V poslední době se těší velké oblibě, neboť jsou nenáročná na údržbu, lehká a snadno je můžete přenášet. K výrobě se používá umělý ratan, kombinovaný s pohodlným polstrováním na zahradní lehátka. Kromě zimní zahrady se hodí i na klasickou zahradu, stačí jej pouze pravidelně otírat. Sehnat můžete i lehátka z přírodního ratanu, ale ten není tak odolný jako umělý.

Kovová zahradní lehátka

Podobně jako ratanová, jsou na údržbu nenáročná i celokovová zahradní lehátka, která se vyrábí z oceli, hliníku nebo různých slitin. Doplňují se rovněž polstrováním.

Často narazíte i na kovové lehátko, u kterého je zkombinován kovový rám a textilní výplň. Ideální jsou samozřejmě lehátka polohovatelná, ale k zahození nejsou ani ta houpací, díky kterým si můžete na zahradě dát i šlofíčka, protože vás ukolíbají ke spánku. Dělají se i kovová lehátka, jež mají ratanový nebo textilní výplet.

Zahradní lehátka z bambusu

Je to sice nezvyklý materiál, ale i tak oblíbený. Lehátka vyrobená z bambusu mají styl, pěkný vzhled a nejsou nijak náročná na údržbu. Navíc nejsou těžká, takže se snadno přenášejí a není problém je schovat do vnitřních prostor, když je to potřeba.

Bambusová lehátka vynikají moderními tvary, díky tomu dokážou uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky.

Plastová zahradní lehátka

Jsou nejlevnější verzí lehátek, a proto jsou stále mezi zákazníky nejoblíbenější, cenově jsou totiž dostupná v podstatě každému. Sice nejsou zrovna vzorem stability a pevnosti, ale nízká hmotnost umožňující jejich přesun to vyvažuje. Navíc se snadno udržují, protože je stačí jen omýt.

Pokud máte zahradu, ať už malou či velkou, nemělo by na ní rozhodně zahradní lehátko chybět. Když při nákupu dohlédnete na ergonomické vytvarování, kvalitní materiál a spolehlivého prodejce, pak získáte skvělý kousek nábytku pro odpočívání.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz