News

Při hledání brigády nezapomeňte na pracovní agenturu

Kdo hledá novou práci nebo brigádu, měl by kromě úřadu práce, hledání v inzerátech a rozesílání životopisů začít spolupracovat s pracovní agenturou. Ta práci zprostředkuje a nabídka může být velmi zajímavá. Některé firmy totiž hledají zaměstnance nebo brigádníky výhradně přes agenturu a jinde na jejich inzeráty nenarazíte. www.nejlepsibrigady.cz

Personální agentura

Agenturu si prověřte

V České republice působí přes dva tisíce agentur, proto než se u některé zaregistrujete, důkladně s ji i nabízenou práci prověřte, vyskytují se totiž neseriózní společnosti. Hlavní zásadou je neplatit peníze za zprostředkování práce. Pročtěte si diskuse a reference, ty také hodně napoví. Dalším krokem může být ověření, že daná agentura má licenci od Ministerstva práce a sociálních věcí, což lze snadno na internetových stránkách tohoto ministerstva.

Brigáda ze dne na den?

Největší působnost mají agentury ve větších městech. Zde je často využívají studenti pro příležitostné brigády, někdy se jedná o práci ihned, pokud obsazení volného místa „hoří“. Často to probíhá tak, že pokud jste vedeni v pracovní agentuře a ta má urgentní nabídku zaměstnání, například doplňování zboží v obchodě, sama kontaktuje potencionálně vhodné zájemce o tuto pozici, aby se místo rychle obsadilo.

Spolehlivá Žirafa.cz

Ke spolehlivým agenturám v ČR s licencí patří i Žirafa.cz. Nabídky brigád a práce nabízí třeba na stránce http://www.nejlepsibrigady.cz/. Volná místa jsou z celé ČR, stačí si zvolit váš region. Samozřejmě, může se najít i nabídka na práci z domu, která není omezena lokalitou. Pracovní místa jsou inzerována na internetu a na základě vašeho zaslaného životopisu a formuláře vás agentura může sama kontaktovat, pokud se objeví vhodná pozice právě pro vás. Jaké jsou výhody spolupráce s touto agenturou? Dobré platové ohodnocení, férové jednání, prověření zaměstnavatelé, garance, různé bonusy, zálohy po odpracovaném týdnu a zřízení pojištění odpovědnosti.