News

Baterie do kuchyně – jak ji vybrat a zároveň ušetřit?

Do každé kuchyně bezpodmínečně patří několik základních věcídigestoř, varná deska, dřez a pochopitelně i k němu náležící baterie. Pokud nechcete do kuchyně nosit vodu z koupelny nebo si ji pouštět přímo z trubek, nemůžete bez ní fungovat. Nedejte se však při nákupu napálit, trh s dřezovými bateriemi je mnohem bohatší, než býval dřív. Modelů je na něm celá spousta, jsou hned z několika materiálu, v různých tvarech a se všelijakými technologickými vychytávkami. Abyste vybrali tu správnou baterii a později třeba něco málo ušetřili na spotřebě vody, musíte se v problematice orientovat. V následujících řádcích vám s tím zkusíme poradit.

Baterie, jejich typy a jejich ovládání

Většina kuchyní stále používá staré nezajímavé nerezové baterie, protože se jedná o zboží s dlouhou životností a tudíž se mění jen občas. Ovšem současný trh je mnohem bohatší, a pokud vám můžeme něco doporučit, pak určitě zvažte výměnu staré baterie za novou. Vaši kuchyni to oživí, vám to možná přidá trochu pohodlí a je zde určitá pravděpodobnost, že tím ušetříte na vodném. Pojďme ale postupně. Předně je potřeba vybrat typ baterie, který se odvíjí od rozložení vaší kuchyně. Máte-li přívod vody vedený ve zdi, pak zvolte nástěnnou baterii, pokud je voda vedená v kuchyňské lince, pak byste měli hledat mezi stojánkovými bateriemi. Oba typy pak můžeme rozdělit podle ovládání na pákové, kohoutkové nebo třeba výjimečné digitálně ovládané baterie. U pákové baterie se teplota i průtok regulují páčkou, což je snadné a poměrně rychlé. Kohoutková sice bude vypadat lépe a dodá kuchyni retro nádech, ale regulace průtoku i teploty pomocí dvou koleček bude složitější a bude vyžadovat trpělivost. Nezapomínejte také na fakt, že rychlejší regulace znamená drobnou, při dlouhodobém používání však více než výraznou úsporu vody.

Jaký mají baterie vliv na design kuchyně?

Jedním slovem můžeme odpovědět, velký! Patří mezi příslušenství, které v kuchyni jen tak snadno nepřehlédnete, protože jsou její plnohodnotnou součástí. A jejímu stylu byste tedy měli podřídit také vzhled baterie. Na ten má vliv hlavně použitý materiál, který doporučujeme sladit s materiálem dřezu. Tedy nerez k nerezu, granit ke granitu. Případně, chcete-li něco neobvyklého, můžete zvolit baterii dozdobenou keramikou nebo třeba s pochromovaným povrchem. Pohlídejte si ale také vnitřní složení baterie, především kartuš. Plastová je k ničemu, po čase se rozpadne a voda bude protékat. Kovová, jakou jsou dnešní baterie vybaveny častěji, je lepší a má delší životnost, takže zde opět můžeme zmínit úsporu vody. Nyní, když máte v hlavních bodech jasno, stačí vybrat podle stylu vaší domácnosti tu nejvhodnější, která dobře zapadne a která bude pěkně vypadat. A věřte, že s tím, co vám dnešní trh nabízí, to bude snadné.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Brilante.cz

Dveře-Praha.cz

Brilante.cz