News

Dřezy Franke z nerezu, granitu i tectonitu

Dřezy Franke mají na evropském trhu s kuchyňskými potřebami velmi silnou tradici. Historie firmy sahá až do roku 1911, kdy vznikla ve Švýcarsku stejnojmenná klempířská dílna. Ta přežila obě světové války a od padesátých let 20. století stále roste a posiluje své pozice především v oblasti dřezů.  Původně se zaměřovala na nerezové výrobky, teprve později přešla, po vzoru dalších výrobců, ke granitu (pro který patentovala vlastní složení a který používá pod firemním názvem „Fragranit“). V posledních letech však společnost Franke objevila zcela nový materiál, který může směle soupeřit jak s nerezem, tak i s granitem. Jedná se o tectonit, kompozitní SMC, jež v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti obou. Současný sortiment společnosti však tvoří výrobky ze všech tří zmíněných materiálů, protože každý z nich má svá specifika.

Dřezy Franke jsou odolné a designově dokonalé

Nejvíce dřezů je vyráběno z nerezu, podívejme se tedy nejprve na jejich vlastnosti. Nekorodující ocel (klasická ocel s výraznou příměsí chromu) se v tomto případě skutečně hodí. Nevadí jí vlhkost ani voda, nezačne rezavět a navíc je, díky dobré úrovni pružnosti, odolná vůči nárazům. Stejně tak je těžké nerez poškrábat nebo jakkoliv jinak poškodit. Slabinou těchto dřezů je snad pouze odolnost vůči chemii, na druhou stranu povrch je antibakteriální a snadno se čistí, takže nějaké agresivní prostředky ani nevyžaduje. Oproti tomu granit, ačkoliv není tak pružný ani odolný jako nerez, má v dnešní době oproti nerezu výraznou přednost. Je obarvitelný, pěkně zrnitý a nezůstávají na něm otisky ani zaschlé kapky. Životnost má možná menší, ale designově je o stupeň výše než nerez. Který byste si vybrali vy? Nevíte? Co kdyby ale vznikl dřez, který by kombinoval dobré praktické vlastnosti a pěkný vzhled? Pak je to, myslím, jasné.

 

Nerez nebo granit? Vyzkoušejte tectonit

V tuto chvíli bychom vám měli představit trumf společnosti Franke, který ji odlišuje od ostatních výrobců. Dřezy z tectonitu totiž nikdo jiný nevyrábí. A to i přesto, že tectonit disponuje celou řadou skvělých vlastností. Tento kompozitní materiál lze snadno vylisovat do nejrůznějších tvarů, stejně jako se dá snadno obarvit. Na druhou stranu však vytrvale odolává mechanickým poškozením, působení chemických látek i vysokým teplotám (jeho maximum sahá až k 300 °C). Sečteno a podtrženo, skrze dřez řady Tectonite získáte skvělý dekorativní prvek do stylové kuchyně i praktického a odolného pomocníka v domácnosti. Pokud tedy máte možnost si takový dřez pořídit, neváhejte, těžko najdete na trhu lepší možnost.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

StyleMag.cz