News

Jeden fakt při výběru nového či ojetého vozu, který mnoho řidičů podceňuje

Představte si, že si domů dovezete nové auto. Pohodlně usedáte do čerstvě zhotovených sedaček, hladíte fungl nový interiér, užíváte si jízdu. Teď se přesuňte dál. Co byste řekli na to, kdybyste měli totéž auto za sumu, která je o téměř třetinu levnější? V totožném stavu, takřka identické podobě a vozidlo se stejnými jízdními vlastnostmi?

Že to není možné? Ale ano. Spoustě lidem totiž nedochází zásadní věc.

Nové auto ztrácí po prvním roce užívání téměř 30 % své původní hodnoty. Bez ohledu na to, kolik najezdíte.

Řekněme, že budete zodpovědný řidič. O vozidlo se staráte, příliš ho neopotřebováváte, využíváte ho pouze na cestu do práce a občas na jízdu po okolí. A přesto na tom s vozidlem budete stejně jako řidič, který si dal práci a vybíral kvalitní ojeté vozidlo v autoservisu. Pravda, zabere to více času, obezřetnosti i nervů. Nicméně ušetřené náklady dosahují u některých vozů takových výšin, že si za ně můžete pořídit pěknou dovolenou u moře.

Ano, i ojeté vozidlo ztrácí na ceně. Ale posuďte sami. Pokud budete užívat rok až dva staré auto, jeho cena se sníží pouze o 8 % z původní hodnoty. Do deseti let tato cena s každým dalším rokem klesá jen o zanedbatelných 5 %. To je oproti 30% ztrátě z ceny nového auta značný rozdíl, nemyslíte?

Ale co riziko, že vyberu v autobazaru ojetý automobil se skrytou vadou?

Co si budeme namlouvat, koupě ojetého vozu představuje vždy riziko. Při výběru snadno přehlédnete skryté vady, které se projeví až po delší jízdě. Původní majitel dělal s vozidlem právní čachry, které často zůstanou skryty i autoservisům. Po čase může přestat fungovat elektronika, jejíž oprava stojí dost peněz. Nicméně tomu všemu snadno předejdete. Chcete-li mít právní jistotu původu vozidla, obraťte se na nás. Poskytujeme garanci původu vozidla. V odkazu si blíže přečtěte, před čím vším vás můžeme ochránit.

A technické problémy ojetého auta z autobazaru?

Patříte-li k méně zkušeným řidičům, neváhejte a přijďte s vlastním automechanikem. Ten dovede zkušeným okem odhadnout valnou většinu závad, kterých si laik běžně nevšimne.

Chcete-li poté mít ještě větší jistotu, zkontrolujte vozidlo z autobazaru v autoservisu. Pokročilé technologie bývají už běžným standardem jejich výbavy. Stačí pak jedno napojení na správný přístroj a pracovníci odhalí veškerý stav ojetého vozidla. Použitelnost elektroniky nevyjímaje.

Neutrácejte více, než musíte. Ozvěte se nám a ušetříte téměř 1/3 oproti koupi nového vozu.