News

Nejlepší způsob meditace na léto

Nenechte se zmást, meditace neznamená jen posedávání v tureckém sedu na jógové podložce za zvuku uklidňující hudby. Pro ty z vás, kteří dlouho neposedí a rádi relaxují aktivně, přinášíme jiné způsoby jak si pročistit hlavu, zbavit se pocitů úzkosti, v noci sladce spát a navíc si meditací zpevnit tělo do plavek.

Seznamte se s pohybovou meditací!

Jestliže rádi a často chodíte pěšky – ráno do práce, večer za zábavou nebo o víkendu na procházku do lesa, léto je ideální doba využít času stráveného chůzí a začít aktivně meditovat!

Jak meditovat za chůze

Ať už chodíte z jakéhokoliv důvodu – abyste se přemístili z bodu A do bodu B, nebo zda chůzi aplikujete jako druh sportu, meditovat za chůze můžete kdykoliv a kdekoliv! Vypněte si telefon i další elektroniku, otevřete mysl a vnímejte všemi smysly – dotykem, čichem, chutí,…

Pokud do meditace zapojíte pohyb jako je chůze, posílíte tím spojení mezi myslí a zbytkem těla. Nejprve se několikrát velmi zhluboka nadechněte, s každým nádechem stáhněte břišní svaly a zpříma se narovnejte, s výdechem se pak uvolněte. Uvědomte si, kde se zrovna nacházíte a kam máte namířeno. Vydejte se na cestu. Jestliže sladíte pohyby vašeho těla s hlubokým procítěným dýcháním, váš pohyb bude účinnější a procítěnější. Naučíte-li se propojit koordinaci těla s dechem během jednoduchého pohybu jako je chůze, nebude vám pak činit problém meditovat i při náročnějších pohybových aktivitách – například při běhání.

Jak meditovat při běhu

Jestliže vám pěší tempo nestačí, zkuste meditovat za běhu. Běhání je již samo o sobě velmi duševní záležitost, takže pokud k němu ještě přidáte meditaci, povznesete tuto činnost na osobní očistec vaší mysli i těla.

Běhání je v podstatě stejné jako meditování za chůze s výdejem většího množství energie. Pokud je pro vás již samotný běh výzva, tím lépe! V životě je nesmírně důležité nebát se výzev a překonávat sami sebe. Jen tak je možný osobní růst a zisk nových zkušeností.

Ukliďte tedy vaši podložku na cvičení do skříně a zkuste toto léto meditovat v pohybu! Na podzim si ani nevzpomenete, že jste kdy zkoušeli relaxovat a uvolnit se v sedě.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Onlinepraha.cz

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz