News

Kauza Nečesaný opět ožívá

Už počtvrté se začíná projednávat pokus o vraždu, který se udál v kadeřnictví v Hořicích v roce 2013. Lukáš Nečesaný byl již dokonce dvakrát uznán vinným z pokusu o vraždu, nicméně vždy byl poté osvobozený.

Naposledy zrušil pravomocný rozsudek o jeho vinně za pokus o vraždu Nejvyšší soud. Ten rozhodl o tom, že případ musí být znovu projednán a to novým soudcem. Ve vydaném usnesení se řeší nutnost opětovného prokazování důkazů. Dle vyjádření Nejvyššího soudu je nezbytné kategoricky prokázat vinu obžalovaného, což se prý nestalo.

Krajský soud v Hradci Králové se nyní bude opět tímto případem zabývat. Oproti minulosti byl však vyměněn soudní senát, v tomto složení řeší tuto kauzu poprvé.

Obžalovaný Lukáš Nečesaný stále trvá na své nevině. Státní zástupkyně je naopak přesvědčena o opaku a věří, že důkazy, které má k dispozici nyní povedou k jeho konečnému usvědčení.

Co nahrává obžalovanému je bohužel nepřesné ohledání místa činu ze strany policie. Kvůli tomu se nepodařilo zajistit všechny možné důkazy. Napadená žena ve svém svědectví nejprve potvrdila, že obžalovaný je tím, kdo ji napadl. Poté tuto výpověď vyvrátila. U soudu se však k původní výpovědi vrátila a opět ho označila jako pachatele.

Na druhou stranu Nečesaný prokazatelně na místě činu byl a o zločinu věděl informace, které řekl svým známým dříve, než je měla k dispozici samotná policie.

Na čtvrteční ráno je plánován výslech napadené. Bodem číslo jedna bude získání informace ohledně toho, zda si je svědkyně jistá, že ji skutečně napadl Nečesaný.

Jak nyní celý případ dopadne, si vzhledem k jeho specifickému vývoji netroufá předpokládat asi nikdo.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz