News

Když se stávají bolesti zad běžnou součástí našeho života

Dnešní životní styl je velice uspěchaný a bohužel většinu času trávíme v sedě nebo špatným držením těla. Na bolest zad a šíje je nejlepší prevence. Nepodceňujte pravidelné cvičení a protahování. Vstaňte od stolu, projděte se po místnosti, ulevte namáhavé části těla a lehce se protáhněte.

Při práci s počítačem se často objevují bolesti, které dříve nebyli součástí našeho dne. Klíčem k zabránění bolesti zad jsou uvolněná ramena a správné dýchání. Šíjové svaly by se též neměly přetěžovat přílišným předklonem hlavy a pohled by měl směřovat přímo před sebe.

K úlevě pomohou obklady – teplé i studené

Pomohou především při podráždění sedacího nervu, který vede od zadní části pánve přes hýždě do nohou až k chodidlům. Studené zábaly pomůžou postižené partie znecitlivět, zatímco teplé je uvolní.

Vhodná masáž

Pokud cítíte ztuhlé svaly a napětí, určitě je masáž výtečný nápad. Je-li však už bolest chronická nebo se již jedná o jiný problém poraďte se raději s terapeutem. Každopádně je masáž je také velmi přínosná pro snížení stresu.

Akupunktura orientální léčba

Jedná se o tradiční čínskou terapii, během které se jehly zapichují do speciálních bodů na těle, dokážou uvolnit, ale také najít příčinu potíží. Například pro ztuhlý krk se doporučuje masírovat body na zadní části hlavy přímo tam kde končí lebka.

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InfoPress.cz

Cesky-magazin.cz

Krasne-bydleni.cz