News

Podgora – chorvatský ráj

Podgora – ráj na zemi

Oblíbené turistické středisko Podgora leží ve Splitsko-dalmatské župě, na pobřeží Jaderského moře a je součástí Makarské riviéry. Svým příznivým podnebím je atraktivní od jara až do podzimu.

Podgora je velmi vyhledávanou destinací, jak u mladých párů hledajících romantiku, tak i u rodin s dětmi a seniorů.

Chorvatsko

Chorvatsko

Díky azurově modrému moři a oblázkovým plážím si tu užije vodní zábavu každý. Populární jsou zde vodní sporty jako například potápění, vodní lyžování, windsurfing, veslování a vodní pólo.

Úžasná dovolená

Koho by vodní sporty omrzely může využít tenisové kurty a nebo také hřiště na fotbal, basketbal a minigolf. V jednom z místních hotelů nabízejí i tolik oblíbený bowling. Díky horskému masivu a přírodnímu parku Biokovo, který se tyčí přímo nad Podgorou, mohou návštěvníci podniknout pěší výlety, či vyjížďky na kolech a skútrech, které jsou v letovisku k zapůjčení. Náročnější turisté rádi zažijí trošku adrenalinu při horolezectví. V nabídce CK také často bývají celodenní výlety lodí na blízké ostrovy Brač, Hvar a Korčula, nebo výlety do Dubrovníku či k vodopádům na řece Krce.

Plně vybavené letovisko – Podgora

V letovisku naleznete nespočet restaurací, barů, stánků s občerstvením a zmrzlinou. Kuchyně je různorodá a zdejší provozovatelé se snaží svými menu zavděčit všem. Ve zdejších restauracích ochutnáte ryby a mořské plody, grilovaná masa, spousty druhů zeleninových salátů, pizzy, těstoviny a také něco málo z rychlého občerstvení. Děti si pochutnají a pobaví se u místních prodejců zmrzliny.

Večery si můžete zpříjemnit při posezení v jednom z barů s poslechem živé hudby a popíjením alkoholických i nealkoholických nápojů všeho druhu. A pro ty romantičtější je jako dělaná procházka po pobřeží.

Pláže, romantika, tanec…

Ubytování nabízejí, zdejší hotely, penziony a priváty a pro ty méně náročné i kemp pro karavany a stany.

Dopravit do letoviska se můžete po silnici, autobusem či po vlastní ose automobilem. Z ČR přes Rakousko, Itálii, Slovinsko do Chorvatska a dále až na Makarské pobřeží. Stále vyhledávanější je doprava letecká z Prahy do Splitu, odkud Vás dále dopraví autobusy.

Redakce iZprávyDnes.cz