News

Jak vybrat činky na posilování

Dobrou tělocvičnu můžete mít i doma – bar, činky na posilování, lavici, stojan na činku, rotoped a jiné zařízení. Takovéto cvičební pomůcky jsou kompaktní a ne příliš drahé, zvláště pro domácí použití. Olympijské činky a činky s velkým rozsahem hmotnosti jsou k vidění převážně ve sportovních klubech, ale jen velmi málo lidí má obouruční činky doma. Jde totiž o větší rozměry – délka 220 cm a hmotnost 20 kg, průměr činek 45 cm. Navíc je profesionální zařízení nákladné a vyžaduje větší prostory. Je-li vaším cílem silový trénink, pak si nezapomeňte koupit skládací činky, ty můžete libovolně měnit a zvyšovat hmotnost. Pro různé cvičení bude potřebovat činky různých hmotností. Lze koupit skládací činky o hmotnosti 1,3,5 kg.

Činky jednoručky jsou nejoblíbenější

Činky jednoručky​  jsou v každé posilovně běžně ve výbavě. Pokud začínáte cvičit, je lépe použít lehčí činky. Časem jak se vyvíjí síla a zvyšuje svalová hmota, můžete začít zvyšovat hmotnost činky. Začít můžete i s 1kg, ale nakonec je třeba pokročit, a pak v reakci na vaše svaly zvyšovat zátěž. Tělo se tak lépe vyrovná s těžšími břemeny! Optimální sada činek:  5 kg – 4-8 kusů, 2 kg – 4-8 kusů, 1kg – 4 ks, 0,5 kg – 4 ks (4 kusy pro každou činky) nebo 12 kusů (6 pro každou činku). Ale to je všechno hudba budoucnosti, je vhodné začít se skromnější sadou, tím více to vše závisí na účelu výcviku.

Činky na posilování v eshopu t-zbozi.cz za rozumné ceny

Pro začátečníky, tak i pro kondiční trénink a budování svalové hmoty by měly stačit činky s maximální hmotností 14 až 18 kilogramů (možná dokonce méně, v závislosti na úrovni výcviku a věku). Činky jednoručky a závaží na činky si můžete zakoupit v internetovém obchodě t-zbozi.cz, jež se pyšní certifikátem Heureka, oceněno zákazníky. Do dvou dnů máte svou objednávku doma!

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz