News

6 důvodů, proč si pořídit laminátovou podlahu

Důležitost podlahových krytin v interiéru bývá často podceňována. Přesto se právě díky nim můžeme po bytě či domě bezproblémově pohybovat a cítit se příjemně. Pravdou je, že při vstupu do interiéru náš pohled nejčastěji upoutají zdi, barvy, obrazy, dekorace a nábytek. Ovšem pokud je zajímavá podlahová krytina, nezůstane bez povšimnutí.

Pokládání podlah lze přirovnat ke kulinářskému umu

Pokládání podlah dle různých místností lze přirovnat ke koření, které pokrmu dodá tu správnou chuť. Stejně tak i podlaha dodá místnosti na zajímavosti. Jen je potřeba vybrat vždy tu správnou a dobře ji položit. Kvalitu podlahy ovlivňuje jednak vybraný materiál, ale i lidský faktor, tedy perfektně odvedená práce.

podlahy

K nejběžnějším variantám podlahových krytin patří: dřevěná plovoucí podlaha, koberec, dlažba, parkety, linoleum, měkčený vinyl, marmoleum a laminátové podlahy. Laminátové podlahy jsou bezpochyby tou nejlepší napodobeninou dřevěné podlahové krytiny, jež disponuje vysokou odolností a snadným udržováním povrchu. Už pro tyto vlastnosti je často využívána ve velmi namáhaných prostorách. Nejenže má totožný vzhled jako dřevo, ale i stejné vlastnosti užívání.

Proč si pořídit laminátovou podlahu?

  • Jsou tvořeny z několika vrstev, mají reálný vzhled dřeva a vybírat lze z mnoha motivů a barev
  • Vynikají dlouhou životností a snadnou údržbou
  • Jsou cenově dostupné
  • Vyznačují se velmi vysokou odolností, snesou dokonce i nožičky nábytku či kolečka kancelářského křesla
  • Ocení je i alergici, protože díky uzavřenému povrchu nezachycují prach
  • Snesou i běžné čisticí prostředky a udrží si stálou barvu, když se vám podaří vylít kafe či víno.

izpravydnes-cz_ekomplex_02

Dalším nezanedbatelným bonusem je, že se hodí tam, kde se nachází podlahové topení a má nízkou náchylnost vůči vlhkosti. Pokud tedy řešíte vhodnou podlahovou krytinu do kuchyně, máte jasno. Laminátové podlahy dnešní doby jsou důkazem toho, jak moderní technologie dokáže využít nejlepších vlastnosti přírodních i umělých materiálů. Dokonale napodobuje přírodu svými realistickými texturami. Patříte-li k obdivovatelům rustikálních podlah, nebudete vědět, kterou si dříve vybrat.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

PR-články.cz