News

Vánoční osvětlení z LED diod a jeho výhody

Když se venku začne ochlazovat, je ideální čas na inventuru vánočního osvětlení. Pokud máte stejně jako většina lidí plné krabice světélek ve sklepě, nebo v podkroví a vždycky máte problém je před použitím rozmotat a následně navíc zjistíte, že některá z nich nefungují, pak je nejvyšší čas na obměnu osvětlení a jeho nahrazení modernější verzí z LED diod. Můžete tak koupit vánoční světelné řetězy, světelné sítě, kabely, krápníky, světelné deště, figurky a další osvětlení pro Váš dům i zahradu.

Vhodnost LED diod pro výrobu vánočního osvětlení

Diody mají nejrůznější výhody, díky kterým se perfektně hodí právě pro výrobu vánočních světýlek. Mezi ty největší patří trvanlivost. LED diody totiž namísto skla využívají tvrdou plastovou skořepinu, která je výrazně pevnější a odolnější vůči praskání, takže se Vám nestane, že Váš vánoční řetěz vytáhnete po roce napůl rozbitý. Také proto jsou LED vánoční osvětlení tak oblíbená pro dekoraci venkovních prostor, jako jsou stromy, okapy, zábradlí a podobně. Pokud chcete ale používat vánoční osvětlení ve venkovních prostorách, vždy je nutno před nákupem ověřit, že splňuje stupeň krytí IP 44, což zjednodušeně znamená, že je voděodolné, takže na něj může pršet, nebo padat sníh.

Bezpečnost a efektivita jako hlavní výhody

LED řetězy poskytují stejnou hladinu světla při mnohem nižší spotřebě elektrické energie. Navíc jsou napájeny nízkým napětím (většinou 12 V). Jsou tudíž mnohem efektivnější a také bezpečnější, než klasické žárovky, což je obzvláště vhodné, pokud máto v domácnosti malé děti, nebo zvířecí mazlíčky, kteří mají tendence všechno prozkoumávat.

LED vánoční osvětlení je možno pořídit v široké škále velikostí, tvarů a barev, které nabízejí spoustu možností, takže si každý bezpochyby najde model, který bude vyhovovat jeho potřebám. LED osvětlení mají průměrnou životnost 100 000 hodin, takže Vám bude svítit bez výměny diod spoustu let.

Přejít na nabídku LED vánočního osvětlení

vánoční řetezy