News

České dálnice v létě

Léto je u nás pro řidiče velmi těžké. Všechny hlavní dálnice se v těchto letních měsících opravují.

Ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic vydalo mapu, ve které je zaznamenána aktuální situace v souvislosti s opravami a modernizací českých dálnic. Zdržení vás bude čekat na D1, D2, D5 i D8. Ve výstavbě je v současné době více než 230 km dálnic a silnic I. třídy.

Opravy dálnic v létě vrcholí

Nejvíce prací se dělá přes léto na dálnici D1, D2 na Bratislavu a například na D5. Kromě úseků dálnice D1 bude letos dokončeno 80 km nových komunikací. Teď v létě můžete čekat uzavírky na sedmi úsecích dálnice D1 – Ostředek – Šternov, Hořice-Koberovice, Velká Bíteš – Devět Křížů, Jihlava- Velký Beranov, Psáře -Soutice, Měřín – V. Meziříčí, V. Meziříčí – Lhotka.

V srpnu 2017 se začne pracovat na úsecích Mirošovice – Hvězdonice a Humpolec – Jeníkov. Mezi Prahou a Brnem se bude tedy opravovat 68 km dálnice D1.

Na dálnici D1 bude v letních měsících omezena jízda kamionů, kdy kromě celoročního omezení jízdy o nedělích  a svátcích, se zvyšuje omezení na pátek od 17 do 21 hodin a sobotu od 7 do 13 hodin.

Řidiči by se měli řídit mapou na webu dopravniinfo.cz, kde se dozví o konkrétních uzavírkách. V kolonách se v létě nastojíte více i na dálnici D7. Letní cestování pro rodinu s dětmi je často tak spíše utrpením. Doprava na mnoha místech kolabuje a dochází k vytvoření dlouhých kolon.

Pozor dávejte také 6.-8. srpna, kdy se na brněnském okruhu koná velká cena Brna v moto GP. Očekává se jako každý rok příliv českých i zahraničních fanoušků.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz