News

Kovovýroba a strojírenství ve světovém měřítku

Kovovýroba je pro oblast strojírenství jedním z pilířů. Ať v malém měřítku nebo jako velkovýroba, vždy zůstává ovšem jeho nejpodstatnějším faktorem kvalita.

O společnosti STEELTEC CZ

Společnost STEELTEC CZ se zaobírá kovovýrobou právě v měřítku velkosériovém. Výroba špičkových součástí je podložena bezmála třiceti lety zkušeností, od založení v roce 1991, kdy za jejím vznikem stály Třinecké železárny a jejich německý partner Gardena Kress + Kastner, až po přechod pod švédský koncern Husqvarna Group, k němuž došlo v průběhu roku 2007 a jímž získala pevné zázemí nadnárodní firmy.

kovovýroba

Co nabízí svým klientům

Stěžejním cílem celé činnosti zůstává především důraz na její maximální zautomatizování. Do kompetencí STEELTEC náleží kromě vlastní kovovýroby také veškerá další úprava, to znamená jednak svařování za pomoci metody MIG/MAG neboli Metal Inert Gas – Metal Active Gas, a to výlisky a obrobky až do hmotnosti plných patnácti kilogramů, dále broušení a rovněž také moderní práškové lakování interiérovými i exteriérovými barvami a to v libovolném odstínu dle vašeho přání podle vzorníku RAL. Tento postup se vyznačuje odolností i šetrností vůči životnímu prostředí. Abychom dosáhli žádoucího účinku, je však nutné nejprve realizovat na počátku úpravu v podobě odmaštění a nanesení železitého fosfátu. Teprve následně lze provést vytvrzení ve speciální vypalovací peci.

Zázemí podniku tvoří rovněž vlastní nástrojárna reprezentovaná třicetičlenným týmem z celkového počtu více než dvou set sedmdesáti zaměstnanců, který má na starosti i vývoj inovací a servis. Technologicky pak podnik zaštiťují zařízení od předních značek, mezi které patří například obráběcí nástroje od slovenské společnosti TOS Trenčín.

Pod přísnou kontrolou je tak kompletní cesta výrobku od počátečního vývoje ve vlastním vývojovém středisku až po předání hotové součástky, která může samozřejmě rovněž zůstat i ve formě polotovaru, zákazníkovi.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz