News

Na léto vybírejte pracovní oděvy z bavlny

Bavlna je velice jemný a kvalitní materiál. Zejména v létě oceníte její výhody jako jsou savost, odolnost při praní a žehlení, pohodlné nošení.

Co je bavlna?

Bavlna je jemná hmota bílé barvy, která se vytváří ze semen bavlníku. V současné době pěstování bavlny poskytuje obživu více než 200 mil. lidí na celém světě. Nejvíce bavlny se produkuje v Číně, Indii a USA. Bavlna je známá již tisíce let, kdy se na textilní vlákno pěstovala už ve starém Egyptě. Bavlny existuje hned několik odrůd – bavlník stromový, chlupatý, keřovitý či bylinný.

Pracovní oděvy z bavlny

Mezi nejvhodnější pracovní oděvy patří právě ty z bavlny. Bavlněná látka je velice příjemná na nošení, v létě dokonale saje pot, navíc snese praní a žehlení i při vysokých teplotách. Ochranné oděvy vyrobené z bavlněné látky jsou rovněž odolné vůči kyselinám, povětrnostním vlivům i slunečnímu záření. Pro výrobny a provozy, kde jsou pracovníci vystaveni  vysokým teplotám, musí splnit vysoké nároky na hygienu, jsou bavlněné oděvy volbou číslo jedna.  Pracovní oděvy z bavlny mají menší nevýhodu pouze v třepení  okrajů při delším nošení.

Nezapomeňte na obuv

Stejně jako kvalitní oblečení, musí mít zaměstnanci i kvalitní pracovní boty. Tu musí zaměstnavatel vybírat rovněž s ohledem na výkon a druh povolání. Pro kuchaře je potřeba zvolit jinou obuv než pro skladníka do velkého skladu. Na nohách tráví většina zaměstnanců téměř celou pracovní dobu a proto je potřeba věnovat pozornost kvalitě obuvi. Pracovní obuv může být klasická, moderní, zimní. Boty jsou zpravidla nízké či kotníkové, sandály, sportovní obuv s gumovou podrážkou, sneakers obuv s gumovou podrážkou a mnoho dalších. Vybere si skutečně každý.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

PR-clanky.cz

40plus.cz